Roland Bejko kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës, zbardhet kush votoi kundër! Bardhi e Tabaku s'marrin pjesë në votim

Roland Bejko kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës, zbardhet kush votoi kundër! Bardhi e Tabaku s'marrin pjesë në votim

1679859665_800061e13df44f9c7.png

Roland Bejko është kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës. Edhe mbledhja e djeshme e Kryesisë është shoqëruar me debate sa i takon strategjisë që PD do të ndjekë për zgjedhjet. Një grup, mes tyre Gazment Bardhi kërkonte që të dilnin me lista këshilltarësh dhe kandidatë në disa bashki që kanë potencialin për të fituar. Bardhi dhe ky grup që i qëndronin linjës së tij nuk mori pjesë në votimin për Roland Bejkon.

Ja si kanë votuar anëtarët e Kryesisë:

Gazment Bardhi – nuk mori pjese në votim;
Dhurata Cupi – nuk mori pjese në votim;
Jorida Tabaku – nuk mori pjese në votim
Ori Nebiaj – nuk mori pjese në votim;
Jonila Godole – nuk mori pjese në votim.

Pro kandidaturës së Roland Bejko:

Fitim Zekthi
Taulanda Jupi
Kreshnik Collaku
Orjola Pampuri
Xhemal Gjunkshi
Flamur Hoxha
Gazment Koduzi
Enkelejd Alibeaj
Taulant Zeneli
Agron Kapllanaj

Abstenuan:

Indrit Sefa
Endri Hasa
Juela Hamati

Roland Bejko – votoi Jonila Godole.


Lajmi kryesor:

Në mesnatë afati i fundit për dorëzimin e emrave në KQZ! PD kandidon me Bejkon në Tiranë! Në garë edhe në 15 bashki të tjera! Mblidhet sot Kryesia


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Listë e hapur 2/3? Bazuar në zgjedhjet e kaluara vetëm 40 deputetë do të zgjidheshin me votë parapëlqyese, 100 nga kryetari

Listë e hapur 2/3? Bazuar në zgjedhjet e kaluara vetëm 40 deputetë do të zgjidheshin me votë parapëlqyese, 100 nga kryetari