Roma fitoi 4-0, Mourinho: Pjesa e parë një zhgënjim, pa Dybala-n nuk kemi fantazi

Jose Mourinho

Roma fitoi 4-0 me Servette për raundin e dytë në grupin G të Europa League. Lukaku, Pellegrini dhe dopieta e Belottit çuan djemtë e Mourinhos te tri pikët e radhës në këtë kompeticion.

Paçka fitores, trajneri portugez që e ndoqi ndeshjen nga tribuna për shkak të pezullimit u shpreh se të tijtë bënë një lojë jo të mirë në pjesën e parë. Pa Dybalan, Mou thotë se nuk kanë fantazi.

“Pjesa e parë nuk më pëlqeu aspak, nuk kishte reagim në momentin që humbisnim topin. Skuadra kishte një sjellje sikur do ta fitonte lehtë ndeshjen, por nuk ishte kështu. Pati një moment kur kundërshtari e mbajti topin për më shumë se një minutë dhe ne ishim shumë pasiv. Në pjesën e dytë shtuam intensitetin dhe kjo më pëlqeu. Dybala? Kur luajmë pa atë humbasim fantazinë në fushë. Ka shumë ndryshim kur nuk e kemi Dybalën dhe kjo është e dukshme në fushë”, u shpreh Mourinho.

Me gjashtë pikë, Roma bashkëndan kreun e grupit me Slavian e Pragës, ndërsa Servette dhe Sheriff kanë zero pikë.

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur