Roma me mision të pamundur kundër Manchester United, Fonseka: Kam parë gjëra të pabesueshme të ndodhin në futboll

Pas Champions League sonte do jetë rradha e Europa League për të caktuar finalen e sezonit aktual që do të zhvillohet në Poloni.

Më me interes pritet përballja në Londër mes Arsenal dhe Villareal, me anglezët të cilët do tentojnë të përmbysin humbjen 2-1 të pësuar një javë më parë në Spanjë. Të besuarit e Arteta-s luajnë ‘all-in’ jo vetëm se në lojë është finalja e kompeticionit, por edhe sepse kjo është mënyra e vetme për të kapur Champions League për sezonin e ardhshëm.

‘Topçinjtë’ në këtë përballje vendimtare janë pa David Luiz të dëmtuar, si dhe Ceballos, i cili është me kartona, ndërsa Villareal duhet t’ia dalë pa Capoue dhe Iborra.

Ndërkohë në kryeqytetin e Italisë Roma do tentojë sonte misionin e pamundur. Verdhekuqtë të cilët një javë më parë u skatërruan 6-2 nga Manchester United kanë për detyrë të mposhtin sonte të paktën 4-0 Manchester United në rast se kërkojnë përmbysjen.

Në prag të ndeshjes trajneri në ikje i Romës Fonseka, i cili do zëvendësohet nga Mourinho, është shprehur ‘se do jetë shumë e vështirë për të mposhtur Manchester United me katër gola’, por ka shtuar ‘se ka parë shumë gjëra të pabesueshme të ndodhin në futboll’.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Gjyqi për Fatmir Mediun, SPAK kërkon të pyeten 71 dëshmitarë për tragjedinë e Gërdecit! Mes tyre Shkëlzen Berisha dhe Aldo Bumçi

Gjyqi për Fatmir Mediun, SPAK kërkon të pyeten 71 dëshmitarë për tragjedinë e Gërdecit! Mes tyre Shkëlzen Berisha dhe Aldo Bumçi