Romario regjistrohet si futbollist aktiv në moshën 58-vjeçare, motivi është personal

Romario regjistrohet si futbollist aktiv në moshën 58-vjeçare, motivi është personal

Romario

BRAZIL - Sulmuesi legjendar brazilian Romario luajti futboll profesionist deri në moshën 43-vjeçare, duke tejkaluar kështu idenë e përgjithshme se sa kohë një futbollist mund të luajë në mënyrë aktive futboll dhe pesëmbëdhjetë vjet pas tërheqjes të tij, ikona 58-vjeçare braziliane befasoi sërish publikun.

Përkatësisht, Romario është riregjistruar si futbollist i FC Amerikës braziliane në Rio de Zhaneiro dhe kështu do të ketë të drejtë të luaj për këtë klub në divizionin e dytë të kampionatit të Carioca.

Presidenti i këtij klubi është vetë Romario, i cili menjëherë në Instagram ka bërë të ditur se nuk ka ndërmend të luajë ndeshje të ligës, por se është regjistruar kryesisht për të luajtur 'disa ndeshje' për klubin e zemrës dhe për të luajtur së bashku me djalin e tij, i cili është edhe anëtar i këtij klubi.

"Unë nuk do të luaj në kampionat, por kam në plan të luaj disa ndeshje për ekipin e zemrës sime dhe kështu të realizoj një ëndërr tjetër, të luaj së bashku me djalin tim", ka thënë Romario.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Ushtria izraelite arreston 13 palestinezë të kërkuar në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite arreston 13 palestinezë të kërkuar në Bregun Perëndimor