Evazion fiskal /Ronaldo dënohet me dy vite burg dhe një gjobë prej 18.8 milionë euro

 Evazion fiskal /Ronaldo dënohet me dy vite burg dhe një gjobë prej 18.8 milionë euro

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka arritur të bëjë një marrëveshje me avokaturën e shtetit spanjoll për të shlyer detyrimet e tij fiskale.

Ylli i Real Madridit ka mbyllur të gjitha problemet fiskale që ka patur përgjatë këtyre viteve në Spanjë.

Kështu ai i ka dhënë fund një një procesi të gjatë administrativ. Por lojtarit i ka mbetur ende një çështje pa zgjidhur pasi kërkon që dënimi t’i konvertohet në gjobë dhe jo liri me kusht pasi kjo gjë mund t’i krijojë atij probleme në të ardhmen.

Sonte në orën 20:00 pritet të zhvillohet ndeshja për Kupën e Botërorit 2018 mes Spanjës dhe Portugalisë ku Cristiano Ronaldo do të udhëheqë skuadrën e tij.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • leon: 15/06/2018 18:20

    Te ishe shqipo,sot do vinte policia politike hakmarrese dhe te arrestonte,18milionet,ti mernin dhe ta fusnin

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit