Ronaldo prapë pozitiv me Covid: Tamponi është budallallëk! Burioni: Mirë se erdhe mes virologëve, eja luajmë kalçeto kundër okulistëve

Virologu Buroini dhe Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo mendon se tamponi ndaj Covid është një budallallëk.

Pak orë përpara ndeshjes me barcelonën dhe me rivalin e tij Mesi, Ronaldo rezultoi përsëri pozitiv. Zhgënjimin e shprehu në një votim në Instagram ku tha se tamponi është një budallallëk i madh. Por e menjëhershme ka qenë replika me doza ironie e virologut të njohur italian Buroini, i cili i uroi Ronaldos mire se ardhjen në mesin e virologëve, dhe e ftoi atë ti bashkohej skuadrës së kalcetos për të zhvillluar një ndeshje me okulistët.

Ronaldo tregoi në postim të gjithë nervozizmin pasi prej ditësh qëndron i izoluar dhe tamponet kanë dalë pozitiv.

Por kjo nuk është polemika e vetme, Ronaldo pak ditë më parë u përplas edhe me ministrin e sportit Spadafora i cili e akuzoi portugezin se kishte thyer karantinën dhe e quajti atë arrogant.

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Koreja e Veriut lëshon raketë në ujërat pranë Japonisë