Ronaldo s’mjafton, Juventus jashtë Champions

Juventus ka mbetur jashtë Champions League. Dobieta e Cristiano Ronaldos nuk i mjaftuan që zonja e vjetër të bënte përmbysjen e madhe. Rezultati i të dyja sfidave është 2-2, por në fazën tjetër kalon Lyon, për shkak të golit të shënuar në fushën kundërshtare. Serinë e golave e hapën francezët me Depay, i cili shënoi nga pika e bardhë e 11-metërshit. Cristiano Ronaldo ktheu baraspeshën për italianët dy minuta nga fundi i pjesës së parë, po nga pika e bardhë e penalltisë. Më pas në minutën e 60′, ai kaloi në avantazh Juventus me një predhë nga jashtë zonë, por që nuk mjaftoi për të prerë një biletë për fazën tjetër.

Në sfidën tjetër mes Mancester City dhe Real Madrid, kalojnë anglezët, të cilët 2-1. Për qytetarët shënoi Sterling dy herë, ndërsa golin e vetëm për madrilenët e shënoi Benzema. Skuadra e Pep Guardiolës ishte më komode, edhe për shkak të rezultatit të ndeshjes së parë. Ndërkohë rezultati i përgjithshëm të dyja sfidave është 4-2 për të besuarit e Guardiolës.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Drejtori i krimeve Tonin Vocaj mbërrin në Elbasan