Rozana Radi: T'i rikthehemi leximit të librit, jo për t'u argëtuar, por për të jetuar!

Rozana Radi nga shtëpia e saj ka dhënë një mesazh për të gjithë ata që sot janë mbyllur në shtëpi dhe po përpiqen të gjejnë mënyra për të kaluar kohën në mënyrë sa më të vlefshme. 

Ajo thotë t'i rikthehemi leximit, por jo si fëmijët për të luajtur, por të udhëtuar nëpërmjet fantazisë aty ku në këtë periudhë nuk udhëtojmë dot fizikisht. 

Sugjeron 3 libra poezie shumë të dashur për të. 


Lajmi kryesor:

Nën tingujt e muzikës! Artistët të karantinuar sjellin 'copëza arti'


D.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Zelensky: Rusia nuk mund ta ndalë Ukrainën me ujë, raketa e asgjë tjetër

Zelensky: Rusia nuk mund ta ndalë Ukrainën me ujë, raketa e asgjë tjetër