Rrahin policin në mes të qytetit, dy të rinj nga Luzati përfundojnë në pranga

Foto ilustruese

TEPELENË- Dy të rinj janë arrestuar në flagrancë, pasi kanë ushtruar dhunë fizike ndaj një polici.

Ngjarja ka ndodhur në pedonalen e qytetit të Tepelenës, ku 25 vjeçari Elion Qibini dhe 21 vjeçari Rediol Qibini, kanë goditur për shkak të detyrës punonjësin e patrullës së rendit.

Sipas informacioneve për Report Tv, polici ka qenë i patrullës Shqiponja dhe ka kërkuar kontrollin e automjetit të dy çunave nga fshati Luzat. Fillimisht dy djemtë e kanë kundërshtuar me fjalë, pastaj kanë ushtruar dhunë ndaj policit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento

Komente

  • Ps 91: 16/09/2020 13:59

    Rrac e qelbur barinj me pak fjale.KUR DO SHPORREN KETA MOS TJA DEGJOJME ME EMRIN.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kapet me armë pa leje 'Mond Çekiçi', anëtari i bandës së Durrës