Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online! Përfundon më datë 23 tetor për rreth 30 mijë arsimtarë

Foto ilustruese

Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar deri më tani për platformën online të mësimdhënies.

Deri më datë 23 tetor pritet që të mbarojë trajnimi i plotë për rreth 30 mijë mësues që janë në sistemin arsimor.

Ky trajnim vjen në rast se do të kemi një përkeqësim të situatës së covid-19 në vendin tonë çka do të sillte mbylljen e shkollave dhe futjen në veprim të skenarëve për mësimin online.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dekretet e Presidentit/ Taulant Balla: Ilir Meta për turpin tij mban peng ligjin për buxhetin duke penguar vaksinën dhe masat e tjera anti COVID