Rritet me 4% pjesëmarrja e votuesve nëse sot do të kishte zgjedhje/ Binden të pavendosurit

Rritet me 4% pjesëmarrja e votuesve nëse sot do të kishte zgjedhje/ Binden të pavendosurit

1560372778_1560372701foto15.jpg

Nëse zgjedhjet do bëheshin sot, pjesëmarrja e votuesve ka pësuar një rritje krahasuar me tre sondazhet e tjera.  56.2 % janë shprehur se do të merrnin pjesë në zgjedhje. Të pavendosur janë 19.2 %, ku vihet re se ka një ulje në raport me tre sondazhet e mëparshme.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF në Report Tv/ 58.9% e shqiptarëve kundër dekretit të Presidentit për anulimin e zgjedhjeve


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Nis nesër viti i ri akademik, kryeqyteti plot me studentë! Studentja nga Fieri: Gjithçka kisha e paketova në valixhe dhe u nisa për Tiranë! U premtova prindërve, do ta përballoj

Nis nesër viti i ri akademik, kryeqyteti plot me studentë! Studentja nga Fieri: Gjithçka kisha e paketova në valixhe dhe u nisa për Tiranë! U premtova prindërve, do ta përballoj