Rritja e temperaturave, dyndje vizitorësh në Shëngjin! Bregdeti popullohet edhe nga shqiptarët e Kosovës

Ngrohja e temperaturave ditët e fundit ka sjellë më shumë vizitorë në bregdetin e Shëngjinit. Të parët që preferojnë Shëngjinin janë qytetarët e Kosovës, të cilët për Report Tv thonë se përveç diellit gjatë ditës, aty gjejnë edhe shërbime.

Këto janë pamjet që të ofron Shëngjini këtë fundjave. Moti me diell dhe temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin ditët e fundit ka sjell shtim të numrit të vizitorëve në bregdet. 

Shëtitorja e plazhit dhe vija bregdetare janë të populluara me qytetar, ku dominojnë shqiptaret e Kosovës të cilët vijojnë të jenë besnik ndaj Shëngjinit.

Favorizuar nga kushtet atmosferike, vizitoret thonë se kanë ardhur për të kaluar fundjavën në bregdetin e Shëngjinit, , pasi kjo zonë turistike i përmbush në maksimum pritshmëritë e tyre.

Fluksit të vizitoreve gjatë fundjavave me diell në Shëngjin, po i përgjigjet me shërbime dhe pushteti vendor e biznesi vendas, ku pastrimi i territorit kryesisht në zonat më të frekuentuara është i vazhdueshëm.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin