Rrogozhinë, zbulohet tjetër rast i transportit të emigrantëve kundrejt pagesës, arrestohet 24-vjeçari nga Shkodra (EMRI)

Rrogozhinë, zbulohet tjetër rast i transportit të emigrantëve kundrejt pagesës, arrestohet 24-vjeçari nga Shkodra (EMRI)

Foto ilustruese

RROGOZHINË - Policia ka zbuluar një tjetër rast të transportit të emigrantëve kundrejt pagesës në vendin e quajtur 'Bishti i Zhurit'. Një 24-vjeçar është vënë në pranga, teksa kishte në makinën e tij tip ‘Benz’ 3 emigrantë nga India dhe Pakistani të cilët synonin të kalonin kufirin me Malin e Zi.

Gjatë operacionit u arrestua Endri Begaj, 24 vjeç, banues në Shkodër.

'Në zonën e quajtur “Bishti i Zhurit”, Rrogozhinë, 24-vjeçari u kap në flagrancë duke transportuar me një automjet tip “Benz”, 3 emigrantë nga India dhe Pakistani, të cilët synonin të kalonin ilegalisht kufirin me Malin e Zi.', thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu u sekuestrua automjeti tip ‘Benz’ me të cilën po transportoheshin emigrantët si dhe celulari i tij. Ndërsa materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë në Durrës, për veprën penale 'Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit. 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Elsa Lila përfundon rrugëtimin e saj në 'Ferma Vip'! Çiljeta Me kë do rri unë, lereni edhe pak ditë

Elsa Lila përfundon rrugëtimin e saj në 'Ferma Vip'! Çiljeta Me kë do rri unë, lereni edhe pak ditë