Rruga e lumit të Vlorës, drejt Jonit pa kaluar në Llogora! Aksi Vlorë-Qeparo, 105 km përshkohet për 1 orë e 20 minuta

Për të shkuar në plazhet e jugut, Borsh dhe Qeparo tashmë nuk është e nevojshme të përshkoni kthesat e mundimshme të Llogorasë. Aksi i ri 105 km, njohur me emrin "Rruga e lumit të Vlorës" do t'u mundësojnë një udhëtim komod dhe panoramik. "Report Tv" ju sjell të plotë itinerarin nga bypass i Vlorës e deri në Qeparo, që përshkohet për një orë e 20 minuta.

Rruga sapo është hapur dhe tabelat duhen rikonceptuar! Në by passin e Vlorës has vështirësi për tu orientuar pasi tabela shënon vetëm dy destinacione Kaninë ose Selenicë.

Gjatë gjithë rrugës të shoqëron peizazhi i bukur, kodrinor-malor. Kalojmë njëri pas tjetrit fshatrat Sherishtë, Peshkëpi, Drashovicë, Kotë, Lepenicë, Brataj, Kallarat për të mbërritur në Kuç.

Segmenti i fundit është terren është malor, ndaj sugjerohet kujdes në lëvizje. Edhe pse rruga është e aksesueshme ende vazhdojnë punimet sidomos për sistemin e skarpateve nga Ura e Laskos deri në Qeparo. Rruga e lumit të Vlorës ka kushtuar 10.490 mld lekë dhe punimet kanë zgjatur afro 3 vite.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nik: 01/08/2022 16:59

  Nuk kalon Llogoran 1 po kalon Llogoran 2.

  Përgjigju
  • A v l: 01/08/2022 20:39

   Fushat e myzeqese ne mese te laberise eshte Pak si veshtire ti gjesh

 • Roni: 01/08/2022 15:00

  Shume mire, edhe pse LLogaraje eshte nje peizash mahnites, por shume rruge e lodhshme.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë