Rruga Milot- Balldren/ Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën

Kontrata koncensionare për rrugën Milot-Balldren është miratuar ditën e sotme nga Komisioni i Ekonomisë.

Kjo kontratë është finalizuar vetëm me votat e Partisë Socialiste, pasi opozita ka votuar kundër miratimit.

Rruga Milot-Balldren ka një gjatësi prej 17,2 kilometrash. Ajo është pjesë e paketës “1 Miliard për Rindërtim” dhe autostradës Adriatiko-Joniane.

Kujtojmë, se Ministria e Energjisë ka përzgjedhur kompaninë ANK, si fituesen e koncesionit me vlerë totale ndërtimi 161.5 milionë euro.

D.H/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Murrizi i vendosur: Nuk votoj marrëveshjen zgjedhore pa lista të hapura!