Rruga Milot-Fier, Balluku: Tenderi do rihapet pas 20 janarit

Rruga Milot-Fier, Balluku: Tenderi do rihapet pas 20 janarit

1609243550_balluku.jpg

Ministrja Belinda Balluku gjatë konferencës për shtyp bëri të ditur se tenderi për rrugën Milot-Fier do të rihapet pas 20 janarit të vitit 2021.

“Përsa i përket Milot-Fierit, është një proces i nisur, një garë që ka kryer të gjithë kohën e vetë kështu që nuk kemi probleme as me procedurat e reja të kodit zgjedhor përsa i përket hapjes së tenderave. Unë besoj se do të rihapet pas datës 20 janar sipas të gjitha të dhënave nga njësia koncesioneve në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë” – tha Balluku.


Lajmi kryesor:

Balluku: Shtyhet afati i kolaudimit për ata që do e kryenin në janar! Tenderi për rrugën Milot-Fier do rihapet pas 20 janarit


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e kandidatit për president të Ekuadorit, Blinken: SHBA ofron 5mln $ për informacione

Vrasja e kandidatit për president të Ekuadorit, Blinken: SHBA ofron 5mln $ për informacione