Rusi, nandatarresti ndërkombëtar
kundër opozitarit Khodorkovski

Rusia lëshoi sot një mandatarresti ndërkombëtar kundër opozitës dhe ish-oligarkëve të larguar në Evropë, Mikhail Khodorkovski, shpallur fajtor për një vrasje që daton në vitin 1998. Drejtësia ka urdhëruar gjithashtu ndalimin e ish-drejtuesit të grupit të naftës "Iukos”.

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Inceneratori i Fierit’ kalon për gjykim, avokati i Besnik Dervishajt: Janë devijuar hetimet, faturat janë të falsifikuara