Dëmtimi i dhëmbëve ndikon në lëkurë, mënyra perfekte e larjes së tyre (VIDEO)

Dëmtimi i dhëmbëve ndikon në lëkurë, mënyra perfekte e larjes së tyre (VIDEO)

Sekreti i një jete të lumtur është një regjim i mirë për lëkurën, një dietë super e shëndetshme dhe ushtrime të rregullta. Një dentiste estetike e famshme në Australi ka zbuluar se gjendja e dhëmbëve dhe mishrave të tyre ka një ndikim të madh  në shëndetin tonë të përgjithshëm.

Dr Grace Goar Vershinina foli për webfaqen australiane të stilit të jetesës "Who What Wear", ku theksoi se duhet të lani gjithmonë fytyrën pas larjes së dhëmbëve. "Goja është një portë, një hyrje kryesore në trup, shëndeti i dobët i gojës mund të sjellë pasoja negative për të gjithë trupin.

"Bakteret nga goja mund të futen lehtësisht në qarkullimin e gjakut dhe të shkaktojnë inflamacion, infeksion dhe sëmundje",tha dentistja nga Beverly Hills. Sipas Vershininas, nëse keni probleme dentare lëkura juaj përsëri do të dëmtohet edhe pse mund të keni një dietë super të shëndetshme, stërvitje rregullisht dhe konsumimi i produkteve më të mira në treg.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Aksident në Fier, makina përplas 12 vjeçarin me biçikletë! Policia shoqëron në komisariat drejtuesin e 'benzi'-t

Aksident në Fier, makina përplas 12 vjeçarin me biçikletë! Policia shoqëron në komisariat drejtuesin e 'benzi'-t