Saimir Tahiri paraqitet në SPAK, Kjo është dalja e tij e parë publike, po vuante dënimin në shtëpi

Saimir Tahiri është shfaqur sot për herë të parë në publik, nga dita kur dhe gjykata vendosi që ish ministri i Brendshëm të kryente në shtëpi dënimin e mbetur për shkak se bashkëshortja e tij ishte e sëmurë.

Kjo është dalja e tij  e parë nga banesa dhe është bërë për shkak të thirrjes nga prokurori i SPAK Elvin Goga që po heton pasurinë e ish ministrit të Brendshëm. Mësohet se hetimet janë shtrirë dhe në personat familjarë të tij,  bashkëshortja dhe kunati I tij.


Lajmi kryesor:

Saimir Tahiri 2 orë e gjysmë në SPAK, ish-ministri i Brendshëm në hetim pasuror! Në sitë dhe transaksionet e gruas dhe kunatit (VIDEO)


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit