Salah në superformë, legjenda e Liverpoolit i bën thirrje klubit që të mos i rinovojë kontratën: Arsyet pse duhet ta lëmë të shkojë

Salah në superformë, legjenda e Liverpoolit i bën thirrje klubit që të mos i rinovojë kontratën: Arsyet pse duhet ta lëmë të shkojë

Mohamed Salah

Legjenda e Liverpoolit, Mark Lawrenson, i ka bërë thirrje klubit anglez që të mos i ofrojnë një kontradë të re Mohamed Salah pavarësisht se egjiptiani po kalon një formë mjaft të mirë.

Ylli egjiptian mbetet i preferuari i Jurgen Klopp dhe këtë sezon ka shënuar dhjetë gola në 12 paraqitje.

Pati lajme për një largim të mundshëm të tij gjatë afatit kalimtar në verë, me klubin arab Al-Ittihad të cilët ishin tejet të interesuar për shërbimet e tij.

Salah vendosi që të qëndrojë në “Anfield”, por kontrata e tij skadon në vitin 2025. Skuadrat në Lindjen e Mesme mbeten të interesuara për Salah dhe e kanë bërë një prioritet të afatit kalimtar.

Sipas ikonës së Liverpoolit, Mark Lawrenson, Klopp duhet të lejojë largimin e Salah duke marrë parasysh moshën e tij. Ai do të mbushë 32 vjet verën e ardhshme dhe do të luajë vitin e tij të fundit të kontratës.

“Ata duhet ta lejojnë të largohet dhe të marrin paratë. Ju mund ta kuptoni kalimin e tij në Arabi për shkak të kombësisë së tij”, ka thënë fillimisht Lawrenson në një intervistë.

“E paramendoj se ai nënshkroi kontratën e tij të fundit, duke marrë parasysh gjithçka që po ndodh në Ligën Saudite. Jam i sigurt se klubi do të ishte i lumtur të thonin, ‘Faleminderit për shërbimin tuaj, ne do të marrim 100 milionë euro dhe ju gjithashtu do të merrni shumë para, paçi fat’”, shtoi ai.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Ishin të parkuara, digjen dy furgonë në Elbasan

Ishin të parkuara, digjen dy furgonë në Elbasan