Salianji e goditi me shuplakë, reagon Ralf Gjoni: Muskujt në rrugë

Mbrëmjen e djeshme pas përfundimit të emisionit 'Open' Ervin Salianji dhe Ralf Gjoni e vijuan debatin në korridoret e televizionit, ku demokrati e goditi me shuplakë. Pas publikimit të lajmit, Gjoni ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale. Ai thotë se idetë janë në parlament, ndërsa muskujt në rrugë.

"Çdo ditë që kalon po ma forcon bindjen se Shqipëria ka nevojë për një platformë të vërtetë politike kombëtare, dalë nga vota e lirë dhe e barabartë e shqiptarëve. Politika nga platformë idesh në parlament është kthyer në platformë muskujsh në rrugë. Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për një kastë të re e të pastër politike që e do këtë vend.

Shqiptarët kanë nevojë dhe kërkojnë një projekt të pavarur politik bazuar mbi ide, vizion dhe angazhim konkret për t’i dhënë zgjidhje problemeve reale të tyre. Kjo vjen vetëm përmes ndryshimit të sistemit zgjedhor e përfaqësimit dinjitoz, dhe ne këtë axhendë të panegociueshme do shtyjmë në parlament
" shkruan ai.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet që të ndryshohet sistemi zgjedhor?

Komento

Komente

 • Dorina: 21/04/2019 17:21

  Salinjani eshte pederast ..qenka bere trim katunari?

  Përgjigju
 • Ardi: 20/04/2019 11:16

  Hahaha Salianji me pëllëmbë po ai është dhe Lgbt

  Përgjigju
 • miri: 19/04/2019 21:30

  pupupupupuuuu i bir i sheges gangsterr e te qellon me shpulle, kulmi!

  Përgjigju
 • BENI: 19/04/2019 19:09

  MIRE KE bere ralf,,,mor u merr me ate zagarin e saliut,,,,se do I lajne hesapet shpejt ne zgjedhjet locale keta plehra te kombit…..

  Përgjigju
 • Kritik: 19/04/2019 16:48

  Salianja ka gjujt me shpulle!! Si se paska kap per flokesh!! JQJ me kte Salianjen bunder. Duart a si kishe ne vend mo qe tja QR

  Përgjigju
 • klodi: 19/04/2019 14:54

  Shum trime kjo Salijan,ja.nga kudh merr zemer mo.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Presidenti i virologëve italianë: Shkenca konfirmon faktin se koronavirusi po humbet forcën