Salianji për shkarkimin e Prelës: U përdor nga qeveria për të mbrojtur politikanë e kriminelë e më pas u flak

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka reaguar për shkarkimin nga detyra të ish kryeprokurores së Krimeve të Rënda, Donika Prela.

Përmes një postimi në Facebook ai shkruan se ajo është flakur nga qeveria pasi sipas tij u përdor për të mbrojtur korrupsionin dhe për të shpëtuar nga ndëshkimi politikanë.

Postimi i plotë:

Prelën e flakën si shumë të përdorur!

 Çdo prokuror apo gjyqtar pa integritet profesional dhe me probleme të theksuara me ligjin dhe shperdorimin e detyrës duke akumuluar pasuri të paligjshme, është përdorur rëndshëm nga qeveria për të mbrojtur korrupsionin galopant, për të shpëtuar nga ndeshkimi politikanë dhe kriminelë që i shërbejnë qeverisë!

Shpetoi kriminelë dhe trafikantë, e përdorën për të shpëtuar llumin dhe sulmuan opozitën, duke i shërbyer llumit u bë aq pis sa tani nuk i duhej as dreqit!

Drejtësia vonon por nuk harron, po ju vjen dita!

Ditën e sotme (25 shtator) KPA vendosi përfundimisht shkarkimin nga detyra të Donika Prelës pasi ka shfaqur probleme me justifikimin e pasurisë ndërsa është gjykuar edhe për profesionalizmin gjatë dhënies së vendimeve.
Sipas KPA-së, Donika Preka ka mungesë të burimit financiar të ligjshëm për të justifikuar pasurinë në lidhje me një transaksion. Donika Prela ka kryer deklarim të pasaktë të pasurisë së saj dhe personave të lidhur me të. 

 

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento

Komente

 • ÇUNI SHEGËS NË HAURIN E LOPËS: 26/09/2020 13:33

  KOPILI I SHEGËS I NGJIRIZUR NË HAURIN E LOPËS ME DASHNORIN ME 2 FËMIJ PO NA TREGON TË VËRTETËN E MADHE. KY KOPOL I SHEGËS ËSHTË DËNUAR PËR MASHTRIM SI KA MUNDËSI QË KTI MASHTRUSI I JAPIN HAPSIR TË DALE NË MEDJA KY ËSHTË " MASHTTUS " MOR ZOT. UN PERSONALISHT KAM RESPEKT TË JASHTËZAKONSHËM PËR KARLO BOLLINON NJË BURR ME KURAJO TË PA PAR NJË TRIM I RALL E NJË NJERI I PASTËR E INTELEKTUAL. PO JU LUTEM PO QE E MUNDUR MOS NXIRNI PLERA TË TILLA SI KY KOPILI SHEGËS TË DALI NË INTERVISTA. FALMNDERIT PËR MIRKUPTIMIN.

  Përgjigju
 • JamKushJam: 25/09/2020 21:48

  Pse s'e postuat komentin e meparshem???? Ky Ceco Kurveleshi harron qe drejtesia eshte ne dore te USA!!!! USA nuk ja var shume PS sepse e quajn vazhdim te komunisteve... Se po te ishte ne dore tjeter, Sali do ishte Kryeprokurori, Drejtori i KEDs dhe KLGJs dhe Likja do ishte duke marr 7% qe do i takonte

  Përgjigju
 • Haha: 25/09/2020 16:10

  Shko more b...q... je bo si jarge te atij mikut..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

26 viktima dhe dhjetëra të zhdukur, India ‘zhytet në ujë’, përmbyten shtëpi dhe prona, shiu nuk ndalet