Salianji reagon sërish për vendimin e Prokurorisë: Askush nuk më ndal dot

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka reaguar për të dytën herë për vendimin e Prokurorisë që kërkoi 1 vit e gjysmë burg për çështjen 'Babale'. Salianji shkruan se pavarësisht këtij vendimi, ai nuk do të ndalet në atë që quan betejën tij kundër korrupsionit.

"Askush nuk më ndal dot! Lufta pa kompromis për të vërtetën dhe të drejtën përherë triumfon siç ndodhi dhe në këtë rast me largimin e ish Ministrit të Brendshëm Xhafaj, burgosjen e nje trafikanti Xhafaj dhe largimin nga vetingu të tre prokurorëve Osmani, Kulluri, Bajrami dhe dy gjyqtarëve të krimeve te renda Baku dhe Përnoca qe mbajtën në këmbë këtë farsë që pamë sot!

Hilet, tradhtitë, pabesitë dhe joshjet me para, pushtet apo kalim vetingu janë shumë të përkohshme. Beteja të tjera na presin", shkruan Salianji.  


Lajmi kryesor:

Dosja Babale/ Prokuroria jep pretencën për të akuzuarit, kërkon 1 vit e gjysmë burg për Ervin Salianjin (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me 14 muaj punë, gjyqtarja që liroi Fjolla Morinën merr zakonet e 'drejtësisë së vjetër'! A është kjo drejtësia e re që prisnit?×

Lajmi i fundit

John

'Ti më shpëtove nga koma', Navalny nga spitali dedikim romantik për bashkëshorten në 20-vjetorin e martesës