Sallatë e stinës me një marinim unik nga zonja Albana

Sallatë e stinës

Përbërësit:

 • 250 gr groshka
 • 2 speca të kuq
 • 3 qepë të njoma
 • 3 kastravec turshi
 • 1 limon
 • 1 ls soja
 • 2 lgj vaj ulliri
 • 1 tufë majdanoz
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Vendosim groshkat të ziejnë dhe më pas i kullojmë. I vendosim në një tas ku shtojmë perimet e prera në kubikë, erëzat dhe salcën marinuese me vaj ulliri, lëng limoni dhe pak soja. Në fund e spërkasim sallatën me majdanoz të freskët. 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Shtrenjtimi i apartamenteve pritet të vijojë edhe në vitin 2024! INSTAT: Kostot në ndërtim u rritën me 4.2%, shkak energjia dhe rritja e pagave

Shtrenjtimi i apartamenteve pritet të vijojë edhe në vitin 2024! INSTAT: Kostot në ndërtim u rritën me 4.2%, shkak energjia dhe rritja e pagave