Saranda gati për sezonin veror 2024, pamjet fantastike me dron të ‘perlës së jugut’

Saranda është gati për të hapur sezonin veror 2024.

Ky qytet çdo vit është një qendër e rëndësishme turistike në jug të vendit, jo vetëm për turistët vendas por edhe për ata të huaj, ndërsa është konsideruar edhe si “perla e jugut”.

Në pamjet fantastike me dron të shpërndara nga kryeministri Edi Rama, shihen disa nga vendet më të frekuentuara në Sarandë, si ‘Kalaja e Lëkurësit’ dhe Ksamili.

Në sezonin turistik të vitit të kaluar Saranda priti një numër të lartë turistësh, ndërsa edhe për këtë vit pritet që të ketë një numër të madh turistësh vendas e të huaj.

S.B/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022