Seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës, Dervishaj kërkon laptop në seancë: Për të shfaqur faktet

Seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës, Dervishaj kërkon laptop në seancë: Për të shfaqur faktet

1643697501_16176962231608831432ILIRMETAGJYAKATAKUSHTETUESE1.jpg

Seanca e sotme në Gjykatën Kushtetuese ka nisur me një kërkesë specifike nga ana e Presidencës. Ato kanë kërkuar një laptop.

Vitore Tusha: Me 4 shkurt parlamenti na solli me shkrim përgjigjet. Kuvendi ka sjell edhe shkesat për ngritjen e Komisionit hetimor dhe seancës për shkarkimin e presidentit Juristi i presidentit kërkon të fus në seancë një laptop

Bledar Dervishaj: Është laptopi i punës për të shfaqur fakte që lidhen me përgjigjet ndaj Kuvendit

Vitore Tusha: Gjykata ka mjetet dhe ua vëmë ne në dispozicion


Lajmi kryesor:

Vendimi brenda 30 ditëve, mbyllet seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës! Kuvendi: Jo më President si ky! Presidenca: Shpallni nul procedurat


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura