Sekretari amerikan i Mbrojtjes, vizitë të paparalajmëruar në Kiev

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, vizitë të paparalajmëruar në Kiev

Lloyd Austin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin mbërriti në Kiev, këtë mëngjes (20 Nëntor) për të siguruar Ukrainën se Uashingtoni do të vazhdojë të mbështesë luftën e saj kundër forcave pushtuese ruse.

"Austin udhëtoi sot në Ukrainë për t’u takuar me udhëheqësit ukrainas dhe për të përforcuar mbështetjen e vendosur të Shteteve të Bashkuara për luftën e Ukrainës për liri”, tha Pentagoni.

Vizita nuk ishte paralajmëruar për arsye sigurie.


Lajmi kryesor:

Sekretari amerikan i mbrojtjes vizitë të papritur në Kiev: Mbështetja e SHBA e palëkundur! Zelensky: Lufta s’është një film, nuk do përfundojë shpejt


S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Kosovë, 14 automjete përfshihen në aksident në autostradën 'Ibrahim Rugova', raportohet për disa të lënduar

FOTO/ Kosovë, 14 automjete përfshihen në aksident në autostradën 'Ibrahim Rugova', raportohet për disa të lënduar