Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken infektohet me COVID! DASH: Po përjeton simptoma të lehta

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken infektohet me COVID! DASH: Po përjeton simptoma të lehta

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken

SHBA- Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga Departamenti i Shtetit, të cilët kanë njoftuar se Blinken është plotësisht i vaksinuar dhe po përjeton vetëm simptoma të lehta.

Në njoftim thuhet se Sekretari Amerikan nuk është takuar personalisht me Presidentin Joe Biden për "disa ditë" dhe nuk konsiderohet një kontakt i ngushtë i kreut të shtetit.

Ai ishte planifikuar të mbante një fjalim të enjten në lidhje me politikën e administratës Biden për Kinën, por fjalimi ishte shtyrë. Blinken do të izolohet në shtëpi dhe do të punonte praktikisht derisa të përfundojë periudha e karantinës.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mato: 05/05/2022 03:39

    Te ekstradojne Berishen se ai do ja kete ngjitur.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Ambasadori i ri i BE në Tiranë takim me Ramën në kryeministri: Folëm për hapat e mëtejshëm të vendit drejt Bashkimit Europian

Ambasadori i ri i BE në Tiranë takim me Ramën në kryeministri: Folëm për hapat e mëtejshëm të vendit drejt Bashkimit Europian