Sekuestrimi i eurove në Durrës/ Eksperti Hekuran Vladi: Paratë vijnë nga jashtë, i pastrojnë grupet kriminale

Pas sekuestrimit të 3.4 mln euro nga policia ditën e djeshme në portin e Durrësit, eksperti i ekonomisë, Hekuran Vladi, i ftuar në studion e Report Tv deklaroi se ato para vijnë nga jashtë dhe se burimin e kanë nga organizata kriminale shqiptare, të cilat veprojnë në Europë. Eksperti Vladi theksoi se paratë janë sjellë për t’u pastruar në Shqipëri. 

Paratë që vijnë nga jashtë, 90% është nga organizata kriminale shqiptare që veprojnë në Europë. Ata i sjellin për ti pastruar në Shqipëri. Paratë shkojnë për ndërtim dhe blerje të pasurive të patundshme.

Hekuran Vladi, Ekspert Ekonomie

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Sekretarja e Brendshme britanike quajti shqiptarët 'kriminelë', Rama pritet të zhvillojë një bisedë telefonike me homologun Rishi Sunak

Sekretarja e Brendshme britanike quajti shqiptarët 'kriminelë', Rama pritet të zhvillojë një bisedë telefonike me homologun Rishi Sunak