Sekuestrohen në Itali 100 mijë euro drogë e destinuar për tregun e të rinjve, arrestohet shpërndarësi shqiptar

Sekuestrohen në Itali 100 mijë euro drogë e destinuar për tregun e të rinjve, arrestohet shpërndarësi shqiptar

Një shqiptar është vënë në pranga të policisë Italiane, pasi është kapur duke shpërndarë drogë, e cila ishte e destinuar për tregun e të rinjve dhe adoleshentëve në Parma. Vlera drogës kapte shifrën rreth 100 mijë euro.

47-vjeçari shqipar u ndalua nga policia për kontroll në zonën e Via Lago Verde, ku ju gjet në xhep kokainë dhe një thikë e vogël të cilën e përdorte për të prerë kokainën.  

Në makinën e tij, brenda ndarjes së motorit, efektivët gjetën tre pakot e para të drogës. Megjithatë, pjesa më e madhe e drogës ishte fshehur në bodrumin e shtëpisë së tij, ku janë gjendur 11 kilogramë hashash. Droga, e shitur me pakicë për rreth 10 euro për gram, do të kishte sjellë të ardhura totale mbi 100 mijë euro. E gjitha e destinuar për konsumatorët e shumtë të rinj të Parmës.

47-vjeçari shqiptar u arrestua si i dyshuar për trafik droge dhe tani ndodhet në burgun via Burla.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 14/02/2022 19:40

    Jo aq euro po mbi 1 milion , po ta shiste me 0,1 gram futja kot thuaj ai lumadhi as 5 mije nuk do merte nga ajo pune keta e ben miljoner hahahah

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Barcelona ndalon me ligj pirjen e duhanit në plazhe