Seri bombardimesh në Kherson, vdesin dy persona, mes tyre një 5 vjeçar

Seri bombardimesh në Kherson, vdesin dy persona, mes tyre një 5 vjeçar

1674974760_ukraine.JPG

Mbrëmjen e djeshme dy persona humbën jetën dhe nëntë të tjerë u plagosën, duke përfshirë një djalë 5-vjeçar, në Kherson pas një seri bombardimesh ruse. Administrata ushtarake rajonale, raportoi se rajoni është sulmuar nga ushtria e Federatës Ruse 65 herë gjatë ditës së fundit, 13 herë vetëm në qytetin Kherson. Bombardimet kanë shkatërruar disa godina, një kantier detar, një shkollë. Aktualisht, Kherson është qyteti i madh më i bombarduar jashtë Donbasit.


Lajmi kryesor:

Mbahet në Kiev samiti BE-Ukrainë, Michel: E ardhmja juaj është në union! Zelensky: Nisni negociatat e anëtarësimit këtë vit


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Moska: Armët bërthamore në Bjellorusi, mesazh për NATO-n

Moska: Armët bërthamore në Bjellorusi, mesazh për NATO-n