Serie A, Inter 'marshon' drejt titullit, mposht Empolin me golat e Dimarcos dhe Alexis Sanchez

Serie A, Inter 'marshon' drejt titullit, mposht Empolin me golat e Dimarcos dhe Alexis Sanchez

Mbrojtësi i Interit, Federico Dimarco

Interi ka marrë një tjetër fitore mbrëmjen e djeshme, teksa mposhti në 'Meazza' me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Empolit.

Sfida ishte delikate, pasi dhe Empoli pati mundësitë e saj, megjithatë zikaltrit nuk e vunë në diskutim triumfin. I pari që shënoi ishte mbrojtësi i majtë Federico Dimarco, i cili në minutën e gjashtë dërgoi topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë, në lojë hyri dhe mesfushori shqiptar Kristjan Asllani që si zakonisht zuri vendin e Calhanoglu në të 69-ën.

Në minutën e 81’ do të ishte Alexis Sanchez që do të dyfishonte shifrat duke vulosur fitoren e Interit, pas një topi nga Dumfries. Kiliani kishte vetëm 4 minuta në fushë dhe shënoi golin e që siguroi 3 pikët.

Me këtë fitore Interi shkon në kuotën e 79 pikëve në Serie A, pas 30 javëve kampionat.

Javën e ardhshme skuadra e Inzaghit do të ndeshet me Udinezen në transfertë.

G.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shkodër, ishte larguar nga shtëpia disa ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 49-vjeçarit në ujërat e Bunës

Shkodër, ishte larguar nga shtëpia disa ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 49-vjeçarit në ujërat e Bunës