Sërish avionë luftarakë serbë mbi Preshevë, Beogradi: Po stërvitemi..../ VIDEO

Avionët luftarakë mbi Preshevë

Mbi vendbanimet shqiptare në Luginën e Preshevës janë parë sërish sot që të fluturojnë avionë luftarakë. “Presheva Jonë” njofton se bëhet fjalë për një “stërvitje ushtarake në Serbi”.

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Serbisë, Jovan Krivokapiç ka sqaruar se fluturimet janë pjesë e stërvitjeve ushtarake që janë planifikuar në këtë zonë dhe që do vazhdojnë edhe nesër në Serbinë qendrore.

Ndërkohë që kjo është hera e dytë brenda pak ditëve që në kufi, mbi Preshevë fluturojnë avionë luftarakë, teksa herën e parë, ndodhi një ditë pas arrestimit të Marko Gjuriçit në Kosovë. Duket se Serbia po tregon dhembët pas arrestimit të Marko Gjuriçit në Mitrovicë.

  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarr pranë një banesë afër paraburgimit në Vlorë, përfshihet nga flakët edhe një makinë