Sërish rënie e gatishmërisë për të marrë pjesë në zgjedhje, më 25 prill pritet një pjesëmarrje 53-57%

1618952775_pjesemarrjaemundeshme.jpg

53% deri në 57% e shqiptarëve shprehin gatishmërinë që të shkojnë në kutitë e votimit më 25 prill. Edhe në këtë sondazh të fundit të Piepolit në Report Tv është vënë re një rënia e gatishmërisë së votuesve për të shkuar para kutive të votimit. Në sondazhin e para 11 ditëve përqindja ishte 55-59% pra një rënie me 2 pikë përqindjeje. Ndërkohë që krahasuar me sondazhet e muajve nëntor, janar apo shkurt ka një rënie të rëndësishme të predispozicionit për të shprehur vullnetin në zgjedhjet e 25 prillit pasi janë 6 apo 7 përqind e shqiptarëve që kanë ndryshuar qëndrim dhe tashmë refuzojnë të votojnë.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i Piepolit analizon fluksin e votave: Të zhgënjyerit nga LSI 48.9%, PD 6,7% dhe PS 6.5%! Ja ku shkojnë votat e tyre


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Osmani foli rreth padisë për gjenocid, vjen reagimi nga Serbia