Sfida e kreut, Arsenali barazon 1-1 në Liverpool dhe mban vendin e parë në Premier League (VIDEO)

Sfida e kreut, Arsenali barazon 1-1 në Liverpool dhe mban vendin e parë në Premier League (VIDEO)

Gabriel dhe Salah festojnë golat


Ndeshja më e rëndësishme e javës së 18-të në Premier League u mbyll në barazimin 1-1. Në "Anfield", Liverpooli nuk shkoi më shumë se një pikë kundër Arsenalit, paçka se miqtë nga Londra shënuan të parët pas vetëm katër minutave loje me Gabriel. Krosimi i Odegaard u devijua bukur nga mbrojtësi i Arsenal, me sferën që u ndal pas krahëve të Allison. Pas golit të pësuar, djemtë e Klopp shtuan ritmin dhe barazuan sfidën në të 29 minutë. Një pasim i gjatë i Arnold bëri që Salah të driblonte me lehtësi mbrojtësin dhe e majta të ndalej në rrjetë për golin e barazimit. 1-1 dhe në fund të dyja skuadrat lënë të hapur gjithçka për titullin kampion. Me 40 pikë, Arsenali mban kreun e Premier League, ndërsa Liverpool me 39 pikë ndodhet në pozitën e dytë.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Liverpool gabon në sfidën direkte, Arsenal në krye të Premier League! Man. United e 'djallos' në Londër, West Ham e mund 2-0! Tottenham 2-1 Everton


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot