SHBA/ Tmerr në ajër, avionit Boeing i shkëputet një pjesë gjatë fluturimit (Video)

SHBA/ Tmerr në ajër, avionit Boeing i shkëputet një pjesë gjatë fluturimit (Video)

Një avion Boeing në SHBA është përfshirë në një incident.

Gjatë ngritjes nga pista, pasagjerët filmuan nga sediljet e tyre përmes dritares, një pjesë të avionit që shkëputet.

Më pas avioni me drejtim në Houston u kthye i sigurt në Aeroportin Ndërkombëtar të Denverit pasi një mbulesë motori ra dhe goditi krahun, tha Administrata Federale e Aviacionit të SHBA.

 Fluturimi arriti një lartësi prej rreth 3,000 metra kur u kthye, ndërsa në bord kishte 135 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit. Administrata Federale e Aviacionit Amerikan tha se hetimi vazhdon.

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Dëshmia e trishtë e vajzës së ish-kolonelit të Zogut: Pas arratisjes së tij, nënën e lanë në kampin në Savër ku vdiq 1 vit më vonë, kurse mua e motrën na çuan në Belsh

Dëshmia e trishtë e vajzës së ish-kolonelit të Zogut: Pas arratisjes së tij, nënën e lanë në kampin në Savër ku vdiq 1 vit më vonë, kurse mua e motrën na çuan në Belsh