Shehi: Opozita i dha ‘Karta Bianca-n’ Ramës në raport me SHBA-të në momentin kur disa deputetë refuzuan reformën në drejtësi

 

Deputeti, Dashamir Shehi tha në emisionin ‘5 pyetjet’ në Report TV se opozita me veprimet dhe qëndrimet e mbajtura në njëfarë mënyre ka krijuar konflikt me SHBA-të. Duke nisur nga refuzimi i platformës për reformën në drejtësi e deri tek bojkotimi i regjistrimit të zgjedhjeve, Shehi tha se në këtë mënyrë opozita i kishte dorëzuar Ramës çdo pushtet.

“Karta ‘Biancan’ me SHBA -të ia dhamë ne Ramës duke krijuar një lloj konflikti me SHBA—të në mënyrë të panevojshme. Është turp i madh, ata erdhën me platformë për reformën në drejtësi. Një pjesë e opozitës e refuzoi. Saqë ua dorëzuam atyre dhe e bëri Rama siç deshi vetë e mbushi me njerëz të tij. Ky është një territor i humbur. Duhet të futemi në territor të ri, të reformojmë vetveten. Amerikanët filluan të dyshonin se kjo palë donte të mbulonte diçka. Kjo krijoi plasaritjen e parë, pastaj vazhdoi me mosfutjen në zgjedhje, me negociata të panevojshme”- tha Shehi.


Lajmi kryesor:

Arrestimi i ish-zyrtarit lartë të FBI-së, Kryemadhi në ‘5 Pyetjet’: McGonigal është përdorur për të shantazhuar edhe Metën kur ishte president, por s’ia arriti


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Kampioni në Shkollën Time’, Kushi takim me nxënësit: Shpërblejmë të gjithë ata që fitojnë medalje, jo vetëm sportistët elitarë

‘Kampioni në Shkollën Time’, Kushi takim me nxënësit: Shpërblejmë të gjithë ata që fitojnë medalje, jo vetëm sportistët elitarë