POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shembet ndërtesa 8 katëshe në Stamboll, 2 të vdekur , vijojnë kërkimet nën rrënojë për të mbijetuarit e tjerë

Pamje nga shembja e ndërtesës 8 kateshe në Stamboll

 Një ndërtesë tetëkatëshe është shembur në Stamboll në Turqi, duke lënë të vdekur të paktën dy persona të vdekur.    

Mësohet se shembja ka ndodhur rreth orës 4:00 me orën lokale të mërkurën në anën aziatike të Stambollit në lagjen banuese të Kartalit të Turqisë. Pamjet e filmuara treguan disa njerëz, duke përfshirë edhe fëmijë  duke ikur nga vendi pasi ndërtesa u rrëzua dhe një re pluhuri e madhe  përfshiu zonën.


Sipas mediave mësohet se ekipet e  kërkim shpëtimit po kërkojnë nën rrënoja për nxjerrjen e personave të mbijetuar nga ngjarja tragjike.

Ende nuk dihet, kush ishte shkaku që e shkaktoi fatkeqësinë sipas guvernatorit, tre katet e sipërme të ndërtesës ishin shtuar ilegalisht.

b.xh./Shqiptarja.com
Komento