Shembja/ E vërteta e moslegalizimit të lokalit të Mihal Kokëdhimës

Shembja/ E vërteta e moslegalizimit të lokalit të Mihal Kokëdhimës

Mihal Kokëdhima personazhi që u bë publik pas incidentit me turistët spanjollë ka zhvilluar biznesin e tij i pashqetësuar prej 15 vitesh. I ngritur pa një leje ndërtimi vetë pronari i tij Kokëdhima ka vijuar i pashqetësuar punën e tij dhe pse më herët Prokuroria ka kërkuar burg për ndërtim pa leje. Burime për Report Tv., deklarojnë se një gjë e tillë nuk është bërë si shkak i dosjeve dhe kërkesave të mbartura ndër vite. Vetë Kokëdhima në vitin 2015 ka bërë një vetdeklarim pranë Aluiznit duke kërkuar legalizimin e objektit. Që nga ky moment objekti në fjalë ka pritur proçedurat për të legalizuar lokalin në fjalë. Incidenti i ndodhur, bëri që në institucionin e Aluiznit të vinte një kërkesë nga IKMT ku kërkohej skualifikimin e objektit në fjalë. Pas kësaj kërkese Aluizni në bazë të ligjit ka proçeduar duke e skualifikuar objektin nga proçesi i legalizimit, pasi ai nuk plotësonet kriteret për legalizim sepse ishte ndërtim mbi tokë shtetërore buzë detit që cilësohen si zona të vecanta strategjike ku nuk lejohet asnjë lloj legalizimi.

Resorti i Mihal Kokëdhimës u shemb ditën e mërkurë nga IKMT pasi ishte pa leje, si dhe shfrytëzonte bregun e detit duke vendosur shezlongë dhe kishte kthyer ndërtesën në hotel duke zhvatur pushuesit. Ndërsa vetë Kokëdhima është në burg për shkak se sulmoi një familje turistësh spanjollë që kishin ardhur për t,u ushqyer në restorantin e tij. Në videon që Report Tv siguroi ekskluzivisht shfaqej Mihal Kokëdhima mbi kofanon e makinës që po lëviznin turistët spanjollë, teksa godistë xhamin me grushte.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • adi: 07/09/2020 18:32

  o selenica o te qifsha rracen e ndyre

  Përgjigju
 • Di leo: 23/08/2019 14:22

  Opo nuk e morem vesh, cpo ndondh me Mihalin, mire eshte?

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 23/08/2019 11:42

  Nuk kam pa ndonjehere te zaptosh plazhin para syve te shtetit . Ky tipi e pagoi. Te shohim te tjeter tani

  Përgjigju
 • Selenice: 23/08/2019 09:42

  Gjynah e shkaterruan te shkretin që ka bere kaq shume por Vloren. Pse nuk u ngriten vlonjatet ta mbronin? Urgjent shteti ta demshperbleje !

  Përgjigju
  • Koli: 23/08/2019 21:58

   coban, evgjiteri. Jane njerez skane bërë gjë, Megjithatë përmenden këtu

  • Dino: 23/08/2019 13:42

   Po ky kokederri kete duhet me rep si kohen e enver hoxhes.kush po mendon qe eshte ky?

  • Vlora: 23/08/2019 12:04

   Selenic = coban = evgjiteri..!

 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve