Zgjerohet harta, rasti i parë me COVID në Librazhd

Shënohet rasti i parë me COVID në Librazhd. I infektuari është një shitës në treg.

Burime për Report Tv pohojnë se i prekuri nisur nga simptomat që ka pasur i ka telefonuar vetë 127.

Pacienti kishte shkuar te Sanatoriumi, tamponi i parë rezultoi negativ, ndërsa i është bërë sërish ku doli pozitiv dhe u dërgua te Infektivi.

Librazhdi është zonë e gjelbër dhe deri tani nuk ishte shënuar asnjë rast me COVID. Pritet që hetimi epidemiologjik të zbulojë ku është infektuar shitësi.

 


Lajmi kryesor:

Sërish numri i lartë, 23 raste me COVID, zgjerohet harta me Librazhdin! Një pacient rëndë te Infektivi, 6 të shëruar


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?×

Lajmi i fundit

John

Fantazisti Lulzim Basha