POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vritet me thikë adoleshenti në Fier pas sherrit, autori dorëzohet pas 3 orësh (EMRAT)

FIER-Një sherr me thika mes tre të rinjve ka përfunduar me një të vdekur, ndërsa autori është dorëzuar 3 orë pas ngjarjes. Sherri mes adoleshentëve ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta në vendin e quajtur ‘Zogu i Zi’ në qendër të qytetit të Fierit, pranë gjimnazit Janaq Kilica.

Viktima Denis Vrenozi

Sipas policisë, të rinjtë fillimisht kanë pasur një debat verbal, ndërsa më pas situata ka agravuar dhe 17-vjeçari F. G. e ka goditur me thikë në zemër Denis Vrenozin, banues në Hoxharë të Vjetër.

I plagosuri u transportua në spitalin e Fierit me urgjencë, por nuk mundi që të mbijetonte si pasojë e plagëve të rënda që mori nga goditjet me thikë në zemër.

Forca të shumta policie nga Komisariati i Fierit dhe nga Sektori për Krimet e Rënda ngritën disa pika kontrolli për të arrestuar autorin, por 17-vjeçari është vetëdorëzuar 3 orë pas ngjarjes.

Ndërkohë që po punohet edhe për identifikimin e adoleshentit të tretë që u përfshi në sherr dhe zbardhjen e motiveve të ngjarjes.

d.ba./b.ha.
Komento

Komente

 • Rjana: 20/10/2018 13:47

  kte e vrau hasmi

  Përgjigju
  • Hehe: 20/10/2018 20:49

   Gjith ai djal me trup u vra nga nje pabuks nje pellemb nga toka

 • Fredi: 19/10/2018 08:06

  Nuk janë fundërrina vetëm lalucët fierakë e gjoksgropët vlonjatë, por eshte e gjithë shoqeria. Shoqeria shqiptare del ne demonstratë vetëm për partitë, PER ASGJE TJETER!

  Përgjigju
  • Aldi: 19/10/2018 22:51

   Avash o lalucet e fierit

 • Erik: 18/10/2018 21:31

  Ngushellime familjes, te behen te forte! Ku jane qytetaret e Fierit, pse nuk organizojne nje tubim masiv kunder dhunes dhe vrasjeve? Edhe pse mund te mos kete ndonje efekt ne uljen e krimit, te pakten percillet mesazhi qe shoqeria i denon keto raste dhe s’i kalon ne heshtje.

  Përgjigju
  • Fredi: 19/10/2018 09:45

   Sepse dalin në tubim vetëm per partitë qe tu fusin femijet nëpër punra me mik. Per te tjerat shoqeria jonë eshte indiferente deri në bajgëri. Bajga qe hanë, flenë e dhj esin!

 • shqip: 18/10/2018 19:25

  kan shembuj qe ndjekin, stresi qe arrestohet e lirohet mrena dites.

  Përgjigju
 • Tata: 18/10/2018 18:21

  O zot i madh cna ndigjojn veshet hiken dy jete per mustaqet e celes.Shohin parlamentaret tane dhe qytetarin e urryer dixhimut dhe e vene ne jete .Mjer Nenat e te dyve se dhe ai qe vrau asht i vdekur ZOTI JU LEHTESOFT DHIMBJEN .

  Përgjigju