'Shkaktoi eksodin e shqiptarëve', PD 'trembet' nga kongresi i PS: Jo një mandat i tretë për Ramën

'Shkaktoi eksodin e shqiptarëve', PD 'trembet' nga kongresi i PS: Jo një mandat i tretë për Ramën

Kërkimi i një mandati të tretë nga kryeministri Edi Rama gjatë fjlaës së tij në Kongresin e PS, duket se ka trembur demokratët të cilët kanë nisur akuzat se keqqeverisja e vendit nga Rama dhe rritja e pasigurisë ka shkaktuar shpopullimin dhe eksodin e shqiptarëve drejt vendeve të BE.

Partia Demokratike thotë se Rama akuzon bashkimin Europian por dhe vetë shqiptarët për largimin, por në fakt fajin e vetëm e ka ai e barazoi Shqipërinë me vendet në luftë për nga numri i lartë i shqiptarëve azilkërkues. Sipas PD zgjidhja e vetme e këtij fenomeni janë zgjedhjet e lira  dhe se për Ramën nuk duhet të ketë më një mandat të tretë.

"Kush është i poshtri?

Në 2 mandatet e Edi Ramës kryeministër më shumë se 300 mijë shqiptarë u larguan nga vendi. Me korrupsion, krim, arbitraritet, papunësi dhe injorancë, Edi Rama e barazoi Shqipërinë me vendet që janë në luftë për nga numri i lartë i shqiptarëve azilkërkues në Bashkimin Europian. Poshtërsi është të mohosh këtë të vërtetë, duke bërë me faj herë Bashkimin Europian, herë shqiptarët që ikin se nuk pajtohen me qeverisjen e keqe të Edi Ramës. Kjo do të marrë fund me votë të lirë! Për Edi Ramën nuk do të ketë më një mandat të tretë! Për Shqipërinë nuk do të ketë më eksod!" shkruan Partia Demokratike në facebook.

Kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur në kongresin e PS se socialistët do të marrin 800 mijë vota për mandatin e tretë, për të cilin tha se duhet të punohet shumë më shumë dhe se deputetët socialistë duhet të komunikojnë me qytetarët që i kanë votuar për të qeverisur.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Socialisti: 01/03/2020 14:59

  I uroj suksese socialisteve sepse qe kur jane ne pushtet shqiptareve te ndershem po i jepet mundesia te emigroje ne perendim.

  Përgjigju
 • Raul: 01/03/2020 13:30

  I thoni Thuthuqit te pd leshelis Paloqes qe dje beri garipin do fitojme mandatin e trete ne 2021 me 85 mandate dhe behu gadi se dhe mandatin e 4 ne 2025 do e fitojme me 83 mandate. Atehere Paloqja dhe Nafije dybeku do jene larguar pergjithmone nga politika

  Përgjigju
  • Karma: 01/03/2020 23:54

   Ti gezosh. E ke njohur KARMEN?!

 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)