'Cherchez la femme'/ Shkarkimi i Nanos, Berisha: Ai iku për probleme të zonjës Balluku! E larguan si agjent të imperializmit amerikan

 

Shkarkimit të Nanos, Berisha iu rikthye edhe njëherë duke shtuar përpos akuzave të përhershme të ministrit Çuçi dhe Olsi Ramës, kësaj radhe tha se arsyeja kryesore e largimit të Nanos ishte një problem me zv. Kryeministren Balluku. Berisha nuk u ndal në detaje, madje as nuk e sqaroi këtë deklaratë të tijën.

Largimi i Nanos mund t’iu them ju në 30 vite është një ndër aktet më mafioze sepse, Gledis Nano ishte një polic, një Komisar i gjeneratës së re emri i të cilit nuk figuronte në 180 narkokomisarë. S’kam patur asnjë iluzion se Nano do ishte njeri i suksesit, por s’kisha informacion për lidhjet e tij me grupet kriminale. Mungesa e këtyre lidhjeve ishte diçka pozitive, në vlerësimin tim, pra ndihej më i lirë për të përmbushur detyrat. Ai u përball me këto probleme, u përball me ministrin, i cili donte me çdo kusht këshilltarin të shkarkuar për lidhje me drogën, një famoz Aranit Arapi, ai nuk i hapi rrugën atij. Së dyti, doli, jahti me vela plot drogë, ju e keni parasysh reagimin e Çuçin. Ky pati edhe çështjen e Call Centerave, se doli emri i Olsi Ramës. Është një hetim gjerman, se qytetarët janë mashtruar në shumë vende. Por së fundmi, del që përveç këtyre që thamë, mundet dhe ca probleme të zonjës Balluku. Dhe bëjnë që ai të largohet si agjent i imperializmit amerikan.- tha Berisha. 


Lajmi kryesor:

Lobimi rus në PD, Berisha: Auditi të fillojë shpejt punën, veprim personal i Bashës! Sulmet kibernetike janë bërë nga hakera iranianë, rusë dhe serbë


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Të veshura me fustane nusërie, Edlira e Alba, çifti i së njëjtës gjini kurorëzojnë dashurinë në tarracën e bashkisë Tiranë

FOTO/ Të veshura me fustane nusërie, Edlira e Alba, çifti i së njëjtës gjini kurorëzojnë dashurinë në tarracën e bashkisë Tiranë