Shkarkuan Hansi Flick, në Gjermani gjejnë trajnerin e ri të kombëtares

Shkarkuan Hansi Flick, në Gjermani gjejnë trajnerin e ri të kombëtares

Julian Nagelsmann dhe Hansi Flick

Julian Nagelsmann (37 vjeç) është më pranë për të marrë postin e lirë të trajnerit të kombëtares së Gjermanisë dhe për të udhëhequr atë në kampionatin evropian në shtëpi verën e ardhshme.

Gjermania është në kërkim të një trajneri të ri pasi Hansi Flick u shkarkua të dielën, kjo pas humbjes poshtëruese 4-1 në shtëpi me Japoninë në një miqësore. Ish-sulmuesi legjendar dhe drejtori sportiv i federatës gjermane (DFB) Rudi Voller udhëhoqi ekipin drejt një fitoreje mbresëlënëse 2-1 ndaj Francës të martën.

Voller është pjesë e një ekipi prej tre personash që udhëheq punën për zëvendësuesin e Flick, së bashku me presidentin e federatës Bernd Neuendorf dhe zv.presidentin Hans-Joachim Watzke. Kontakti është bërë nga Voller me përfaqësuesit e Nagelsmann (ish-trajneri i Bayern Munich), sipas gazetës gjermane Bild.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?



×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë