Shkëlqim Fortuzi zgjidhet rektori i Universitetit të Durrësit

Shkëlqim Fortuzi zgjidhet rektori i Universitetit të Durrësit

1718993871_shkelqimfortuzi.jpg

Ka përfunduar numërimi i votave të stafit akademik në Universitetin “Aleksandër Moisiu” Durrës, për zgjedhjet për rektor, ku mandatin 4-vjeçar për rektor të këtij universiteti e ka fituar pedagogu dhe ish-dekani Shkëlqim Fortuzi.

Shkëlqim Fortuzi 121 vota(fituesi)

Osman Metalla , 101

Lindita Mukli 53 vota 

Andon Kume 51 vota


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në Universitete, emrat e rektorëve të rinj! Në 90% mungoi gara, kandidatë pa rivalë! Në Vlorë votohet me kutitë e PS


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Dosjen ma solli burri yt', degradon debati mes Felajt dhe Bardhit në Kuvend: Mos u fut në histori të tjera se do dalësh keq

'Dosjen ma solli burri yt', degradon debati mes Felajt dhe Bardhit në Kuvend: Mos u fut në histori të tjera se do dalësh keq