Plagoset në këmbë me armë zjarri 30-vjeçari në Shkodër, shoqërohet në polici (EMRI)

Një 30-vjeçar është pagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Shkodër. Raportohet se 30-vjeçari i identifikuar si Ndue Preka, është plagosur në këmbë, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën, në kujdesin e mjekëve në spital.

I plagosuri sipas raportimeve po lëvizte më këmbë kur është qëlluar nga persona të paidentifikuar. Pasi ka marrë ndihmë mjekësore në spital, policia e ka shoqëruar për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. 

"Rreth orës 22:30, të datës 09.06.2024, në lagjen  "Mark Lula",  është dëmtuar lehtë në këmbë dyshohet me armë zjarri pistoletë shtetasi N. P., 30 vjeç, i cili pas marrjes së ndihmës mjekësore u shoqërua  në Komisariat për sqarimin e rrethanave. Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen  e rrethanave dhe dokumentimin ligjor të rastit", njofton policia. 

Ende nuk dihen rrethanat e plagosjes me armë zjarri.

K.M/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Takim kokë më kokë me kryeministrin e ri britanik në Angli, Rama publikon foton

Takim kokë më kokë me kryeministrin e ri britanik në Angli, Rama publikon foton