Shkodër/ Tentojnë ti djegin restorantin në fshatin Rrjoll! Aksidentohet shtetasi gjerman

Shkodër/ Tentojnë ti djegin restorantin në fshatin Rrjoll! Aksidentohet shtetasi gjerman

Foto ilustruese

Policia e Shkodrës po punon për identifikimin e dy autorëve të dyshuar se kanë tentuar t'i vënë flakën një restoranti në fshatin Rrjoll.

Ngjarja është shënuar në orët e para të mëngjesit të 6 qershorit, ndërsa denoncimi nga pronari 35 vjeçar u bë dy ditë më pas më 8 qershor.

Ndërkohë rreth orës 09:05, në vendin e quajtur "Harku i Berdicës", motomjeti me drejtues shtetasin gjerman A. T. është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin D. P.  

Si pasojë, është dëmtuar shtetasi gjerman A. T., i cili ndodhet në spitalin rajonal të Shkodrës, jashtë rrezikut për jetën.

"Më datë 08.06.2024, ka bërë kallëzim shtetasi A. D., 35 vjeç, banues në fshatin Rrjoll, se më datë 06.06.2024, rreth orës 04:00, 2 shtetas të paidentifikuar kanë tentuar të djegin restorantin në pronësi të tij. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve" informoi sot policia e Shkodrës.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Bregdeti i tejmbushur/ Mbi 250 mijë pushues nga Gjiri i Lalëzit në Golem, shqiptarët e Kosovës besnikë të Shëngjinit! Velipoja e prenotuar deri në shtator

Bregdeti i tejmbushur/ Mbi 250 mijë pushues nga Gjiri i Lalëzit në Golem, shqiptarët e Kosovës besnikë të Shëngjinit! Velipoja e prenotuar deri në shtator