Shkodra pa gjumë, futbollistët e Vllaznisë pritet si heronj! Presidenti Xhaferri: Jemi të veçantë

Si heronj janë pritur në Shkodër futbollistët e Vllaznisë të cilët fituan Kupën e Shqipërisë me rezultatin 2-1 kundër Laçit. Në qytet festa për këtë arritje ka zgjatur deri në orët e para të mëngjesit.

Entuziazmi ishte i madh për shkak se ky është sezoni i dytë radhazi që arrihet ky objektiv, ndërsa me fitimin e Kupës Vllaznia siguroi edhe kualifikimin në Kupat e Europës.

“Tifozët e Vllaznisë janë të veçantë dhe unë jam një ndër ta. Jan lojtarë ynë i 12 dhe ne kemi shumë nevojë për ta. Shpresoj që e kemi justifikuar besimin e tyre,”-u shpreh Alban Xhaferri, president i Vllaznisë.

“Urime pafund për këto djem të mrekullueshëm që na falën këto emocione të jashtëzakonshme sonte për të gjithë shkodranët që ndodhen jo vetëm në qytet, por në të gjithë botën,”-deklaroi Bardh Spahia, kryebashkiak i Shkodrës.

“Fitimin e Kupës ia dedikoi edhe paraardhësve të mi, qoftë Elvisit, qoftë Plorit, por edhe Brdaric,”-tha Mirel Jose, trajner i Vllaznisë.

“Është një emocion i paparë sepse në këtë qytet nëse fiton çdo vit nuk është monoton, por çdo vit bëhet gjithmonë e më bukur,”-deklaroi Mevlan Adili, futbollist i Vllaznisë.

Në sheshin para bashkisë përveç koreve dhe këngëve mbështetëse pati edhe fishekzjarre.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim