Shkodër- Me bluzë të zezë, kapuç dhe levë hekuri për të vjedhur banesën e emigrantit, arrestohet 21-vjeçari (EMRI)

SHKODER- Aleks Mollzati 21-vjeç, nga Bërdica e Madhe, Shkodër është vënë në prangat e policisë pasi u kap në flagrancë teksa po tentonte të vidhte një banesë në fshatin Bushat në pronësi të 41-vjeçarit, M.L. i cili ndodhet jashtë vendit. Policia njofton se në momentin e ndalimit atij iu sekuestrua një bluzë e zezë, e sajuar si kapuç që mbante në kokë, një palë doreza që mbante në duar dhe një levë hekuri që kishte përdorur për të hapur me thyerje derën e banesës.

"Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e bashkëpunëtorëve të tjerë, si dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera të ndodhura në Qarkun e Shkodrës, në të cilat mund të jetë i implikuar ky shtetas.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Vjedhja, e mbetur në tentativë”, njofton policia.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Lulzim Basha përjashton 11 deputetë nga Grupi Parlamentar i PD, mbështetës të Sali Berishës

Lulzim Basha përjashton 11 deputetë nga Grupi Parlamentar i PD, mbështetës të Sali Berishës