Shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmetet në Turqi e Siri

Shkon në 2600 numri i viktimave nga tërmetet në Turqi e Siri

1675709715_Screenshot1.jpg

Numri i të vdekurve të shkaktuar nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë vazhdon të rritet. Më shumë se 2,600 njerëz kanë vdekur, 1,651 prej tyre në dhjetë provincat e Turqisë të goditura nga tërmeti, ku u plagosën 11,119 të tjerë, sipas ministrit të shëndetësisë. Në zonat e Sirisë të kontrolluara nga qeveria ka 538 të vdekur dhe 1360 të plagosur. 


Lajmi kryesor:

Tërmete të fuqishme trondisin Turqinë! Mbi 3700 viktima e mbi 14000 të plagosur! Mijëra të tjerë nën rrënoja! Erdogan shpall 7 ditë zie! Toka lëviz 3 metra (VIDEO+ FOTO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Tentuan të vrisnin të riun në Rreshën pas një sherri mes dy djemve, babë e bir ende në kërkim! Makina e blinduar i shpëtoi jetën të riut

Tentuan të vrisnin të riun në Rreshën pas një sherri mes dy djemve, babë e bir ende në kërkim! Makina e blinduar i shpëtoi jetën të riut